Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
Archiv novinek

Únor 

Úterý, 10.2.
Tak, Fiction Family tour je u svého konce. U fanoušků vyvolala vlnu nadšení, u členů ochranky už trochu menší (na závěrečných koncertech byla ochranka prý hodně nepříjemná a bylo téměř nemožné něco nahrát či vyfotit). Vy si ale každopádně můžete prohlédnout Fiction Family blog s velkým množstvím kvalitních fotek od Andyho. Neubránili jsme se ale a i když turné skončilo, máme pro Vás ještě nějaké to video. Jon totiž během písně "Please don't call it love" vylezl na jeden stůl, kde začátek písně zazpíval. Shlédněte to tady:


No, teď k nějakým opravdovým SF novinkám. Konečně se totiž jedna vyskytla :) Nejde ani tak o novinku, jako spíš o takový "drb". Keith Tutt (to je ten skvělý chlápek, který zná SF hodně dlouho a Jona či SF na mnoha koncertech doprovázel) se totiž zmínil, že nový record bude mít "...naprosto nový zvuk. Jediné, co zůstane, je Jonův hlas". Wow! Nemůžeme se nového alba dočkat!!!

A nyní zas nějaké české novinky :) Na stránkách slovenského mediablogu se totiž objevil článek o našem webu :) Ano, přidávají naše stránky mezi jejich odkazy, za což jsme jim velice vděční. Snad se tedy více přiblížeme i slovenským fanouškům (jakože jich není málo!). Článek si přečtěte tady.
Na musicmixu nás zase upozorňují, že na rádiu Proglas můžeme v pátek 13. února od 19:15 poslouchat pořad o Jonových Epčkách! Máme se těšit na písně: Ressurect Me / The Cure For Pain  / The Moon Is a Magnet / I Am Still Running / Lord, Save Me From Myself / Baptize My Mind / Your Love Is Strong / The House Of God, Forever / Instead Of A Show / Love Isn’t Made. To si nemůžeme nechat ujít!! Napište si tedy poznámku do mobilu či si někam povězte velkou ceduli :) Celý článek najdete tady. A kde že naladíte rádio Proglas? To si musíte přečíst na oficiálních stránkách tohoto křesťanského rádia, či konkrétně tady.


Pondělí, 2.2.
Máme pro Vás novou kupu novinek! Napřed nějaké info o Fiction Family a jejich turné.
Myslím, že bude nejlepší, když Vám prostě ukážeme nějaké zlaté momenty předchozích FF koncertů. Tak třeba toto video (spočítal už vůbec někdo, na kolik nástrojů Jon umí hrát?):
le se Jonovi zdálo, že publikum je nějak špatně naladěné. Nikdo nevstával ze sedátek a nezpíval společně s Jonem a Seanem. Co tedy Jon udělal? Pozval pár lidí z publika, aby si sedlo na pódium! Jak to všechno bylo si můžete přečíst na tomto blogu. My přinášíme foto:
Jon show 

Další zajímavá fotka je z koncertu v Atlantě:
Jon brýle

Jon je fakt borec :) Přinášíme ještě skvělé video z téhož koncertu (všimněte si, jak bubeníkovi na konci písně vyletí palička z ruky.. :) ):Nyní ještě video, které kluci zveřenili na FF blogu:


A nakonec FF novinek ještě pár našich oblíbených fotek:

Jono plays the piano

Jono!

Sean

Tak... a nyní zas něco z české scény :) Na musicmixu se objevil kratší článek nazvaný "Jak Jon Foreman skládá?". Článek obsahuje trochu starší video rozhovor s Jonem, během kterého zazní i písně War In My Blood z alba Fiction Family a Southbound train z EPčka Fall.
Taky jsme Vám na přelomu roku zapomomněli oznámit, že na Mediablogu napsali článek, kde hodnotili nejlepší písně z jejich videohitparády. A naši Switchfoot se samozřejmně také velmi solidně umístili :) Jako kapela získali za celý minulý rok od "diváků" nejvíce hlasů (56). Nutno poznamenat, že hned za nimi se s počtem 55 hlasů umístila Casting Crowns. SF měli celkově v hitparádě nasazené 2 písně, a to Stars a This is Home. A klip té druhé zmiňované dostal za celý minulý rok 43 hlasů, což stačilo na druhé místo. Klip se v hitparádě držel 8 kol, což je také rekord. Gratulujeme! :) Celý článek si můžete přečíst tady.

No a když už je ve světe tolik ruchu kolem té Fiction Family a Jona... rozhodli jsme se, že pro Vás připravíme malý dárek :) V sekci Extra vychytávky na Vás již ten dáreček čeká. Mnozí z Vás asi znají písmo, inspirované Jonem Foremanem, které vytvořila jedna fanynka z officiálních boardů. No a nám bylo tak trochu líto, že písmo je jaksi pro nás Čechy nepoužitelné. Vyžádali jsme si tedy autorská práva a české háčky, čárky a další vymoženosti do tohoto písma přidali :) Nový font také obsahuje německé znaky, takže je to vlastně takové multinárodní písmo :)
Jestli nevíte, jak se písma instalují, nebojte, v dané sekci je vše vysvětleno :)

Leden

Sobota, 24.1.
Fiction Family je tu!! AKEE!!
Já už sem si album několikrát poslechl a musím říct... že je to prostě úžasné. Skvělé melodie, pěkné texty, kvalitní zvuk. Jestli se vám líbil styl, který Jon hrál na svých EPčkách, tak myslím, že tohle je znova trefa do černého. Nesmíme ale zapomenout na Seana, který má na celkovém zvuku CDčka taky samozřejmně velký podíl. Některé písně mi přišly trochu "experimentální", jindy jde o klasické "kytarové hrátky". Seanův hlas zní naprosto úžasně. U nás zatím ale nějakou legální cestou není album k dostání, musíme si tedy počkat nebo si CD sehnat jinou cestou (asi víte co myslím :) ).
FF album zatím v různých statistikách míří poměrně vysoko, jednou bylo dokonce na 5. místě Top Albums Chart na iTunes. Doufejme, že se albu bude dařit :) Se statistikami samozřejmně souvisí i různorodé recenze. Těch se na různých místech na internetu objevilo spousta, některé jsou pozitivní, některé méně. Přečíst si ale můžete přečíst článek o FF na jesus freak hideout, kde album dostalo hodnocení 4.5/5. Na slovenském serveru o křesťanské hudbě Mediablogu se objevila krátká zpráva o vydání FF, kterou si můžete přečíst tady. Zprávička a o FF se objevila i na českém Musicmixu. Autoři sice album doporučují, zároveň ale píší, že Jon Foreman je ze skupiny Sonicflood... ale nikdo není dokonalý a každý dělá chyby 8) Na témž serveru jsem se i dočetl, že pořad Pohovka od rádia7 byl 15. ledna věnován Jonovi a jeho sólovém projektu. Bohužel jsem se to dozvěděl až o den později, takže nevím, co přesně tam o něm říkali. V archivu jsem pořad nenašel. No, snad to příště stihnem :)

Doufám, že sledujete Fiction Family blog, kde kluci často píší o svém turné. Také se na něm objevují fotky od Andyho. Vybrali jsme pro Vás třeba tuto:

FF tour1

Nyní už nějaké více Switchfoot novinky. Server Jesus Freak Hideout pro nás připravil takové hlasování o křesťanské hudbě jak minulého roku, tak i o té, která nás tento rok čeká Switchfoot nebo Jon se umístili v těchto kategoriích (hlasovat pro ně můžete tady):

Alternative / Rock Album of the Year:
Limbs and Branches

Limbs and Branches

Free Entry: Song of the Year:
Input any song and artist from 2008 list - tady dejte třeba This is Home-Switchfoot nebo cokoli od Jona a jeho EP (z roku 08) 

Male Vocalist of the Year:
Jon Foreman

Artist of the Year:
Switchfoot

Free Entry: Best Live Performance: (Band or Artist Name)
Jon nebo Switchfoot ;)

Who Is Your Most Anticipated Release For 2009?
Switchfoot

Jeden chlápek taky natočil zajímavý rozhovor s Timem. Shlédněte vše tady. ;)

Máme pro Vás mp3 Jonových písní z koncertu Heavy & Light (konečně). Stačí jen kliknout pravým tlačidlem a zvolit něco jako Uložit cíl jako... (záleží na prohlížeči):

Behind Your Eyes 
In My Arms 
Southbound Train
Lord, Save Me From Myself
Resurrect Me 
Light and Heavy 
The Cure for Pain 
War In My Blood
Dare You To Move
Your Love Is Strong


Tak, tolik dnešní, znovu hlavně Fiction Familovský (no jak jinak to říct... Fictionálně Familiární? Nebo Fiction Familionovský?) update. Doufáme, že si v příštích týdnech na takovéto novinky uděláme více času a vy budete mít tedy vše pod nosem dříve :)

Čtvrtek, 15.1.
Jon hrál před pár dny na koncertě konaném organizací To Write Love On Her Arms nazvaném Heavy and Light. Kromě Jona tam hrálo i pár dalších křesťanských hudebníků a vše bylo navíc přenášeno webkamerou! Naštěstí se pro nás dochoval webkamerový záznam celého koncertu a celý tento 4-hodinový koncert si tedy můžete pustit! Stojí to opravdu za to ;) Jon se na řadu dostal až skoro úplně na konec a osobně musím říct, že takový podařený set jsem od něj zatím neslyšel!Představil zde takové svoji novou píseň Light & Heavy, kterou můžete stahovat zde: Light and Heavy (doporučuji!)

Nové album sice ještě není na pultech obchodů, ale Jon se se Seanem již vydal na turné. Mají za sebou již 2 koncerty, o kterých také píší na nově zřízeném blogu.
Malé video, kde Jon se Seanem dávají autografy nadšeným fandům (docela sranda ;) ):


Na Rhapsody se již také vysílá toto nové FF album... ale funguje to jenom pro Amíky. To je velká škoda, ale dalo se to předpokládat. Budeme si tedy muset počkat až do vydání.
Na serveru Hear it first se objevil další FF rozhovor. Tentokrát obsahuje různé vyzařené scény, takže je to opravdu sranda. Bohužel klukům nejde moc rozumět.

Během pár předešlých dnů se těch novinek stala opravdu kopa a tak je možné, že jsme třeba něco důležitého vynechali. Jestli na něco takového přijdeme, určitě vše doplníme ;) Na závěr bych ještě chtěl poděkovat našim trpělivým překladatelům Barče, Lukovi, Freddy a hlavně Alqarinovi. Společnými silami jsme totiž přeložili kompletní mnohostránkovou Switchfoot biografii, která se snad v průběhu dnešního dne ještě objeví na webu v sekci Switchfoot. Je velmi možné, že takový projekt budeme opakovat, takže si rozmyslete, jestli se budete chtít přidat ;) Kdyby někdo měl konrkétní návrh, co by se dalo přeložit tak, aby to obohatilo tento web kvalitními informacemi, nebojte se a pište ;)

Sobota, 10.1.
Před pár dny vyšly v některých českých internetových magazínech křesťanské hudby taková hodnocení předcházejícího roku. A samozřejmně se nepozapomnělo na naše opěvované Switchfoot :)

Na Music-mixu se zmínka o Jonovi Foremanovi a jeho EPčkách objevila hned 2x a to jednou v kladné verzi a podruhé už v trochu zápornější. Napřed vyjímáme z článku Rok 2008 v křesťanské hudbě: Nejzajímavější alba:

Zbytečnost roku:
Jon Foreman - Limbs and Branches

Po čtyřech skvělých EP deskách, které reflektovaly jednotlivá roční období vyšlo, kompilační CD s výběrem některých písní z nich. Dvě přidané skladby navíc neospravedlňují záměr vydavatelství přiživit se před Vánocemi na tomto výjimečném projektu. Navíc ty písničky spolu tak dobře nefungují. Kupte si EP a šetřete raději na Fiction Family.

A ve druhém článku Rok 2008 v křesťanské hudbě: zahraniční scéna se zas Jonova EPčka objevila v kolonce PLUSY (které věci nám udělaly v roce 2008 největší radost):

+ Jon Foreman: Jeho akustický sólový projekt 4 ročních období na 4 CD předčil naše očekávání. Intimní,  osobitá a křehká výpověď člověka, kterého známe z rockových Switchfoot.

Tak. Na názory autora si každý jistě udělá svůj názor :)
Nyní se přesuňme k slovenskému Media blogu. Zde autoři pro změnu seřadili pár nejlepších alb minulého roku a pro nás to dopadlo opravdu skvěle :)
Na 3. místě se totiž umístil Jon s albem Limbs&Branches (akee!):

Nikdy nebýva sólový projekt speváka nejakej slávnej skupiny lepší ako samotná skupina. Toto neplatí v prípade speváka skupiny Switchfoot Jona Foremana. Jeho špecificky zafarbený hlas v akustických skladbách vynikol a dal im svojskú zvláštnosť. Jon Foreman získal bronz za veľmi zaujímavé melódie a texty. Päť skladieb nájdete na jeho MySpace profile.

A 6. místo obsadili již naši SF s výberem The Best Yet:

Výberovka amerických Switchfoot obsahuje dva nosiče: CD a DVD. Výberovka má vždy zmysel pri slávnych skupinách ako sumár toho najlepšieho. Pri Switchfoot takýto nosič zmysel jednoznačne má. DVD obsahuje sumár ich videí. The Best Yet je prehliadkou ozajstnej kvality.

Takže - opravdu SF gratulujeme k docela parádnímu umístění na česko-slovenské scéně :) Žádné další aktuální články, kde by se SF vyskytovali, jsem zatím nenašel, ale kdybyste nějaké našli, určitě dejte vědět! ;)

Minule jsme Vám psali o ukázkách z alba Fiction Family. Máme pro Vás ale další aktuální zprávičky ohledně FF - třeba že na jejich myspace si můžete poslechnout 2 celé písně z tohoto již brzy přicházejícího alba! Klikejte a poslouchejte zde!

A to ještě nejsme s FF novinkami u konce. Kluci nám totiž oznámili, že celé album bude několikrát vysíláno přes Rhapsody.com od 13. až do 20. ledna. No a teď je tu před námi otázka (teda vlastně dvě) - bude to pro nás vůbec fungovat? Narážím na zkušenost, kdy třeba nový klip k This is Home byl ještě pár dlouhých dnů po vydání zablokován pro kohokoli kdo není z USA (naštěstí se ale našel způsob jak to obejít :) ). A druhá, snad ještě zásadnější otázka - chcete vůbec toto album poprvé takto slyšet? Není přece jen něco speciálního na tom úplně prvním poslechu, kdy si album nesete z obchodu, či vám ho donese pošťák (nebo si ho stáhnete z netu... no, na tom toho asi moc speciálního není)? Prostě, je to na každém, jak se rozhodne. Určitě je zase výhoda, slyšet album týden před ostatním ;) Každopádně, od pondělí (tedy 13. ledna) by měla fungovat tato adresa.

Server Hear It First pro nás také začíná přinášet video rozhovory se Seanem a Jonem! Videa si můžete pustit tady (dovíte se v nich třeba, jak vznikl název Fiction Family) a prý snad další ještě přibudou ;)

Tak, tohle byl takový hodně FF family update. Doufejme, že příští dny/týdny třeba přinesou i něco více Switchfootovatějšího! (to je ale slovo, co :D). Mějte se!

Úterý, 6.1.
Akeeeee (promiňte že musím použít toto slovo... ale vynalezl jej Jon a je to takové citoslovce velkého nadšení :) ) ! Na serveru Amazon.com byly uveřejněny ukázky z nového Fiction Family alba! Jde o docela dlouhé ukázky (30 vteřin... komu to příjde málo, tak si holt bude muset ty dva týdny počkat :) ), a všechny je najdete tady. Jaká píseň je tedy Vaše (zatím) nejoblíbenější? Na kterou se těšíte nejvíce?
Jak napsala jedna fanynka, "připadá mi to jako rozhovor o hudbě a životu mezi dvěma kytaristy dvou rozlišných stylů během ranní procházky z kavárny na pláž."
Doufejmě tedy, že než ti dva kytaristi dojdou na tu pláž, album už budeme mít na stole :) Respektive v CD mechanice ;)

Pátek, 2.1.2009
V prvé řadě bychom Vám všem dnes rádi popřáli všechno nejlepší do nového roku! Doufáme, že až Vám budeme přát něco podobného další rok, budeme moci již vzpomínat na nějaký ten SF koncert... :) A tak: Do nového roka, bez Switchfoot(ů) ani kroka!
Tak, tuto povinnost bychom měli za sebou, nyní nějaké regulérní novinky. Switchfoot album Oh! Gravity oslavilo 27 prosince již dvouleté narozeniny! Ano, zdá se to nemožné, ale již přes dva roky máme tu možnost poslouchat toto povedené CD.

Oh! Gravity

Určitě navštivte web LandOfBrokenHearts. Jeho autorky pro nás totiž připravily seznam nejlepších, nejvýznamnějších a snad i nejsrandovnějších údálostí, které nás v roce 2008 potkaly. Jsou seřazeny podle "důležitosti" a objevil se mezi nimi třeba slavný Podcast #34, události na webcameře či píseň This is Home, napsaná pro film Narnie 2 - Princ Kaspian (doporučujeme ;) ). A jaká že událost vyhrála první místo? Hádáte správně - necháváme Vás totiž napnuté a musíte se podívat sami ;)
Do vydání Fiction Family alba zbývá už jen nějakých 17 dnů a Jon se Seanem také brzy začnou objíždět USA s jejich tour - neváhejte tedy a kupte si letenky a vstupenky na některý z jejich koncertů :)

A na konec taková sranda na zlepšení nálady (autorkou jest Cecelie z oficiálních boardů):

 

 

Prosinec  

Čtvrtek, 25.12.
Tak je to tady :) Switchfoot potvrdili spekulace o tour po střední Americe a rozeslali o tom informační email. Tvrdí, že přijedou do Guatemaly a Costa Rici. Celá tour se jmenuje "More than love tour".

More than Love tour

Adminky webu nejlepších SF fan stránek LandOfBrokenHearts pro nás připravili příjemný Vánoční dárek - vytvořili vlastní výběr podle nich nejlepších Jonových sólových písní, nahraných při nějakém koncertu či vystoupení. Jde o opravdu pěkný výběr. Podle vlastních slov holky písně nevybíraly výběr podle zvukové kvality, spíše naopak. Některé písně tak sou opravdu v trochu horší kvalitě, ale to je podle mého dělá ještě více sympatičtější :) A nyní už máme tracklist:

01. The Cure For Pain
02. Southbound Train
03. The Moon Is A Magnet
04. Lord, Save Me From Myself
05. Learning How To Die
06. Behind Your Eyes
07. Somebody's Baby
08. Love Isn't Made
09. In My Arms
10. Your Love Is Strong
11. Revenge
12. Instead of a Show
13. House of God, Forever
BONUS TRACK - Southbound Train
BONUS TRACK - The Cure For Pain vs. 2

Písně si můžete zdarma stáhnout na stránkách LandOfBrokenHearts. Jestli jste tedy ze svého MP3 přehrávače již smazali všechny koledy, můžu Vám toto malé neoficiální "The Best Yet" jen doporučit ;)

No a nyní se vraťme zpátky k Switchfoot a konkrétně k jejich české fan základně. Šikovný Dan nám do návštěvní knihy poslal odkaz na Switchfoot Spiderman klip, který obohatil o české titulky, o něž se postaral majitel kvalitního webu o křesťanské hudbě Pavel Šupol. Na celý klip se můžete podívat rovnou tady:A my bychom Vás v produkování takovýchto videí rádi podpořili. Určitě by jste nějakým takovýmto výtvorem potěšili mnoho českých fandů, kteří třeba angličtinu tolik neumí nebo si prostě SF texty nepamatují. Důvodů by se určitě našlo více. Neváhejte tedy. Standartní Windows Movie Maker je součástí každého "normálního" Windowsu a pracovat s tímto intuitivním programem se naučí opravdu každý. Zvládá spoustu základních i pokročilejších funkcí, které Vám určitě budou bohatě stačit k vytvoření nějakého pořádného nadupaného Switchfoot fan videa nebo třeba k přidání již zmiňovaných titulek k SF klipu. A inspiraci můžete vzít na youtube, tam se válí opravdu spoustu různých videí inspirovaných SF tvorbou. Na co tedy čekáte? ;)

No my bychom Vám moc rádi, i když trochu opožděně popřáli šťastné prožití Vánočních svátků, hodně SF dárků, zdraví a takových těch ohraných věcí... ;) A doufáme, že se na Vás i to počasí usmálo jako na nás, když nám na štedrý večer napadlo trochu toho sněhu... a když Vám ten sníh nenapadl, můžete se třeba koukat na naše stránky, tady ten sníh padá stále a bez ustání, nezávisle na teplotě, která panuje venku :) Kdyby to snad někomu vadilo či zpomalovalo výkon počítače... nebojte se ozvat, jestli se takových lidí najde víc, rádi zase zapneme radiátory naplno a sníh v momentu zmizí.
V zájmu takové té zimní výzdoby webu jsme na úvodní stranu přidali i slideshow s (většinou) Vánočníma SF obrázkama (je převzatá z LOBH). Doufáme, že se Vám obrázky líbí :)Photobucket
Tak tolik asi naše Vánoční novinky. Určitě jsme na něco zapomněli, ale snad nám to odpustíte, když jsou ty Vánoce.. :)

Úterý, 16.12.
A je to tady, očekávané hudební Fiction Family video je tady!!


Tak co si o tom myslíte? Splnilo to Vaše představy? ;)

Čtvrtek, 4.12.
Fiction Family všem představili data pro turné, které bude následovat po vydání nového FF alba. V zámoří to zvedlo docela emoce, ale myslím, že my ostatní můžeme zůstat v klidu. Pro více informací se podívejte na
oficiální FF stránku. Naleznete tam také nový oficiální obchůdek, ve kterém se můžete dozvědět třeba toto:

Deluxe Edition obsahuje:
+ Gramofonovou desku
+ CD
+ DVD obsahující: 
Klip pro "When She’s Near"
Jak se natáčel “When She’s Near” klip
Rozhovor s Fiction Family – Sean vs Jon
Galerie fotek
+ CD obsahující 3 B side skladby: 
cover písně "Friday I’m In Love"
"Resurrect Me" od Jona Foremana
"No Other Needs" od Seana Watkinsna
+ Limitovaná edice Fictional Family obrázku
+ Vytisknutelná Vánoční kartička
STOJÍ: $40.00

Vinyl Edition obsahuje:
+ Gram. deska
+ CD album
+ Vytisknutelná Vánoční kartička
 STOJÍ: $15.98

CD Edition obsahuje:
+ CD album
+ Vytisknutelná Vánoční kartička
STOJÍ: $12.98

Tak, tolik asi novinky k Fiction Family. Nyní zase pro změnu pár novinek z české scény. Na serveru
křesťan a hudba se objevil docela dlouhý článek o téměř celé dosavadní Switchfoot tvorbě. Článek je vyjmutý z Pohovky Rádia 7 a běžel někdy před více než rokem.

S chvěním usedám k psaní tohoto pořadu. Toto chvění je vyvolané rockovým nadšením party, která si říká Switchfoot. Tihle mladíci nás nechtějí rozechvít jen ráznými kytarovými riffy, chtějí nás také do hloubi zasáhnout svými texty, ale ze všeho nejvíc nás může povzbudivě rozechvít víra a svědectví jejich životů. Konfrontují nás s faktem, že naše víra a láska se nemají kde jinde projevit než na tomto světě, tady a teď. Následovat Krista totiž pro Switchfoot znamená novou revoluční cestu.

Celý článek si přečtěte
zde ;)
Spolu s tímto článkem se na tom stejném webu objevil i rozhovor... ehm... mezi mnou, Riki a majitelem webu, Pavlem Supolem. Jde opravdu o zajímavý počin, který si celý můžete přečíst
tady.

Čím se pro vás Switchfoot stali těmi nej?

Na první poslech nás zaujali kvalitní hudbou, a když jsme porozuměli textům, žasli jsme nad jejich hloubkou. Při třetím poslechu jsme této hudbě naprosto propadli.

^ Ukázka z rozhovoru.
Jestli ještě chcete přispět do projektu "I remember" (viz.
Boardový průvodce) tak nezoufejte - ačkoli oficiální datum, do kterého jste mohli své kartičky odesílat už je dávno za námi, tak autor projektu se rozhodl ještě pár měsíců počkat. Neváhejte tedy ani chvíli vyrobte něco pro naše kluky ze Switchfoot ;) Výtvory nám můžete poslat na meil (switchfoot@seznam.cz) a my je už dopravíme na místo určení 8)
A ještě jedna poslední věc na závěr týkající se našeho nově rozjetého projektu s překladem biografie - byli bychom rádi, kdybyste si o víkendu udělali čas a Váš díl přeložili. Nechceme nijak tlačit, ale... :) Každopádně, jestli máte nějaké problémy, napište nám nebo třeba Alqarinovi, který se nabídl, že rád pomůže. Fandíme Vám ;)

 

Listopad 2008


Čtvrtek, 27.11.
Nové video k písni This is Home už je konečně na internetu. Můžete se tedy na něj rovnou podívat:

Prostě dokonalé video ;)
Jestli jste zaregistrovaní na oficiální SF stránce k odběru novinek, jistě Vám již přišel nový meil. Píše se v něm spousta věcí od Holiday Packu po již zmiňované nové video, ale také se zde vyskytuje jedna zajímavá informace:

NEW ALBUM
We've been in the studio for the past few weeks working on our new record, and it's sounding really great. We can't wait for everyone to hear these new tunes, and we are planning on releasing the album in summer 09.
As always, thanks for singing along.
- jon, tim, chad, jerome, and drew


Jestli tedy čtete pozorně, jistě Vám neutekla věta o vydání alba v létě 09. Hm... to je holt škoda! Původní datum bylo na konci tohoto roku, poté jaro roku příštího a nakonec až léto! Musíme ale kluky respektovat, jelikož to bude jejich první album pod svobodným labelem. Klukům jde o všechno. Na boardech se již rozvinuly diskuze o tom, že toto album bude prostě to úplně nejlepší nebo úplně nejhorší atp. Většina lidí ale věří, že to bude trefa do černého. Nezbývá nám tedy než doufat spolu s ostatními :) Každopádně kapelu nesmíme kritizovat, že album vyjde později, než původně říkali. Vždyť nyní vyšlo The Best Yet, kluci natočili nový klip a Fiction Family za chvíli vyjde album! Máme se prostě na co těšit ;) Jediná smutná věc, která mě v kontextu s tímto posunutým datem trápí, je, že se zřejmně posune i tak trochu plánovaná nová Euro tour. No, snad to kluci zvládnou a nic se posouvat nebude :)

 

Sobota, 22.11. 
Switchfoot pro nás připravili opravdu neočekávané překvapení. Zkuste hádat, o co jde, ale neřekl bych, že na to přijdete. Switchfoot totiž natočili zcela nový klip pro hit This is Home!! Woah!! Video už je na youtube na novém SF kanálu, ale zatím je bloklé pro lidi z jiných zemí než USA... ale ne, nemusíte brečet, protože jedna fanynka bleskurychle vykoumala, jak tento problém vyřešit, takže vy se na celý klip (s naprosto úžasným intrem) můžete podívat
tady!! Takže na co čekáte? Běžte tam a řekněte nám, co si o tom myslíte ;)

Nyní bychom Vám rádi ukázali, jak vypadá vnitřek Jonova gramofonového balení. Jon si s tím dal opravdu práci a podle toho to také vypadá:

Obal a "kapsička":
 

Fotky od Andyho uvnitř:
 

 

 

A takhle to vypadá dohromady :)
 

Reklama na nové album The Best Yet se také objevila na hudebním serveru Ultimate-guitar. Opravdu pěkná reklama ;)


A nyní nějaké novinky z české scény: Switchfoot klip Oh! Gravity se objevil v křesťanském pořadu Exit 316. Sice jde o trošku sestříhanou verzi, ale ten, kdo SF nezná, to ani nepozná. Každopádně si tím SF u nás udělali trošku reklamu a doufáme, že je zase pozná trochu více fanoušků ;) Na celý díl se můžete podívat
tady. Děkujeme Berrie za upozornění! 8)
A druhá novinka - SF se objevili v křesťanské Neoparádě na TV Noe. Zase jde o klip k Oh! Gravity. Bohužel už z hitparády vypadli, ale stejně jde o dobrou reklamu, kterou v česku tolik potřebujeme ;)
Na serveru
Křesťan a hudba se právě v souvislosti s Neoparádou objevil krátký článek o naší oblíbené kapele. Píše se tam toto:

Americká, u nás velice oblíbená kapela Switchfoot ohlásila, že příští rok tak trochu plánuje Tour po Evropě no a možná zavítá i k nám. Což bych já osobně bral všema deseti. Takže kdyby náhodou, určitě Vám dám vědět a nebo kdyby jste to věděli dřív než já, tak dejte vědět.
Název skupiny – Switchfoot – co to vůbec je? Je to surfařský termín a znamená: zcela změnit směr a jít přímo proti vlně. No a náramně se to ke klukům hodí, protože jejich texty jsou tak trochu proti "VLNĚ" naší společnosti.

Jo, je tam taky reklama na náš web... :) Každopádně na tomto serveru by se už docela brzy měl objevit plnohodnotný SF článek, takže se máme na co těšit ;)
Tak, tolik asi novinky - takže novému klipu zdar! :) 

                         

Neděle, 16.11.
Máme pro Vás opravdu nádherné množství novinek! Ve studiu se totiž dějí opravdu úžasné věci a pomocí webkamery máte možnost vše sledovat. Takže: Andy nám za pomoci Drewa ukázal novou gram. desku, která by už měla za chvíli dorazit do obchodů a Drew nám k tomu nakonec zazpíval vlastní píseň :) Vše si můžete prohlédnout tady:

                                         

Ano, Drew je opravdu nadaný zpěvák 8)
Kluci se také občas objeví na webcam chatu, takže si s nimi třeba můžete chvíli povídat. Nikdy jsem nedoufal, že by se něco takového mohlo přihodit i mně, protože když my jdeme spát, kluci ještě většinou ani nejsou ve studiu, ale ve středu se mi povedlo přistihnout Jona na chatu! Samozřejmně jsem neváhal a hned jsem se ho zeptal, jestli opravdu chtějí příští rok jet do Evropy a jestli třeba nechtějí přijet i k nám. Zkrácenou verzi konverzace si můžete přečíst tady (zrovna na chatu bylo asi 16 lidí, tak se nedivte, že tam byl občas docela zmatek ;) ). Jon má přezdívku switchfoot (nečekaně :) ) a já jsem tam jako majkl (znova nečekaně :) ):

03:17 majkl : hey jon! do you really want to do a Euro tour next year?
03:17 switchfoot : sure
03:17 switchfoot : when are we someing over
03:17 JeannaLOBH : someing? I assume you mean coming?
03:17 switchfoot : coming
03:17 JeannaLOBH : oh there
03:17 switchfoot : akeee!
03:17 JeannaLOBH : yeah the europe fans REALLY want you guys over
03:17 JeannaLOBH : he meant COMING over
03:17 susieq3c : you need to surf here
03:18 switchfoot : was just in birmingham
03:18 majkl : let's surf in europe!
03:18 Joelledevisser : or here in holland:D haha the northsea!
03:18 switchfoot : holland
03:18 switchfoot : sounds nice
03:18 switchfoot : swede
03:18 cecelia_shadows : haha yeah that'd be disney
03:19 switchfoot : and sweet
03:19 xMary : I like the idea of coming to the Czech.
03:19 majkl : slovakia...
03:19 xMary : YES. COME TO SLOVAKIA.
03:19 Joelledevisser : jon when are you guys back in amsterdam?:D
03:19 xMary : Jon- niceeeee.
03:20 switchfoot : Prauge, Czech it out...
03:20 switchfoot : I almost made a shirt that said that
03:20 DiscoLemonade : you should.
03:20 switchfoot : with fuzzy letters
03:20 switchfoot : in chicago
03:20 JeannaLOBH : you know someone is going to make that for you now
03:20 lezzerz : oh yes
03:20 majkl : yeah, czech it out :)


Jde opravdu o hodně zkrácenou verzi (jinou jsem nesehnal) takže hodně věcí na sebe moc nenavazuje, ale hlavní myšlenka je jasná - Jon opravdu chce příští rok přijet do Evropy a uvažuje i nad myšlenkou podívat se do Česka!! YAAY!!! (ani nevíte, jak jsem byl nadšený, když sem tam Jona potkal... opravdu zážitek! Ještě dlouho potom jsem se z toho vzpamatovával :) )

No, tolik tedy webkamera.
V minulém updatu jsme Vám řikali o Jonově show v Anglii a nyní pro Vás ještě máme dvě pěkné fotky:
Bonus k Switchfoot albu The Best Yet se také objevil v internetovém obchodě
audio3.cz! Zatím nevíme, o co přesně jde, ale Switchie si už album objednala, takže uvidíme, co na něm bude :) Zřejmně půjde o DVD se všemi SF klipy, které by normální fanda dostal při koupi Deluxe verze, ale necháme se překvapit ;)
 
Tak, tolik asi takové hlavní SF novinky posledních pár dnů. Jak jste si ale jistě všimli, na našem webu také proběhla menší úprava. Zavedli jsme nový, jednodušší systém novinek, přibylo okýnko webkamery na zač. hl. strany apod. Také se určitě podívejte na náš nový banner v Extra Vychytávkách, který pro nás vyrobil Alqarin. Jestli tedy máte vlastní web, klidně si nás přidejte! ;)
Také jsme smazali archiv novinek. Samozřejmně jsme novinky zálohovali, takže až doděláme menší úpravu textu, dáme sem odkaz na stažení.
 

 
Pondělí,
10.11.
Nějak jsme Vám to předtím zapomněli oznámit, že Jon bude hrát na jednom festivalu v Anglii. Nyní by se tam ale spíše hodil minulý čas, protože ten festival již v sobotu proběhl. Ano, Jon byl v Evropě!! Zahrál tam tyto písně:

Dare You To Move
Southbound Train
The Cure For Pain
Instead Of A Show
Resurrect Me
Your Love Is Strong

Já a Pája jsme se s pár kamarády v našem EURO clubu na boardech pokoušeli dát Jonovi trošku znát, že má své věrné fandy i v Česku (s lidma z clubu jsme mu vytvořili takový velký plakát s našimi fotkami) a jeden kluk z Anglie měl za úkol Jonovi plakát předat. Nakonec ale došlo k menšímu nedorozumění a Jon tedy sice plakát podepsal (fotku snad brzy dodáme!), ale předal ho zpátky fandům. Každopádně ho viděl - a to je to hlavní :)
Na koncertě byl zákaz natáčení, ale i přesto se jednomu fandovi podařilo tkz. "skrytou kamerou" něco málo natočit. Konkrétně jde o píseň
Southbound Train:
                                           
Opravdu nádhera... kéž bychom tam mohli být! :) Musíme jen doufat, že toto vystoupení (které bylo fandy hodnoceno jak dechberoucí, skvělé a naprostá bomba) jen povzbudí kluky ze SF, aby si ke konci příštího roku udělali menší výlet po Evropě ;)
Jinak, naše malá skupinka překladatelů už začala překládat SF biografii (konkrétně jde o mě a riki, luka (hargmana), barču, alqarina a freddy) takže se snad za pár týdnů můžeme těšit na plnohodný výsledek naší těžké práce :)

 

6.11.
Tak je to tady!! Historicky první Switchfoot Best of album nazvané The Best Yet je tady (popravdě, je tady už pár dní, ale nějak jsme neměli čas Vám to napsat)!! Ihned po vydání se toto album zařadilo mezi horké novinky na většině amerických hudebních serverech. Za zmínku snad stojí něco z iTunes:
 
The Best Yet - #12 na Top Selling Rock Albums
The Best Yet - #63 na Top Albums

Pár recenzentů již také TBY ohodnotilo a výsledky jsou skutečně kladné (třeba recenze z JesusFreak Hideout - 4 a půl hvězdičky).
SF oficiální stránka má také novou úvodní stránku ve stylu nového alba! Určitě to omrkněte ;) Něco podobného zažila také stránka Fiction Family (sice ne ve stylu TBY, ale můžete se třeba podívat na nějaké nové video atd.).
Internetový obchod se Switchfoot sbožím také nyní nabízí nějaké nové věci! Podívat se na ně můžete tady.
SF píseň This is Your Life také zazněla během jednoho z projevů bývalého kandidáta na Am. prezidenta McCaina! Bohužel to nebyl nějaký vysoce sledovaný projev, takže třeba u nás to ani nebylo v televizi, což je škoda. Každopádně - McCain má dobrý hudební styl!! :)

Rádi bychom Vás také povzbudili, aby jste se připojili k našemu novému projektu pracovně nazvaném "Překlad SF biografie". Rádi bychom totiž přeložili několika stránkovou biografii z LOBH. Jestli tedy ovládáš angličtinu a nebojíš se trošku delšího překlad - přidej se k nám a piš do návštěvní knihy! Zítra nebo pozítří zřejmě bude ukončeno "rekrutování" překladatelů a poté se na to vrhnem :) Neváhej tedy... ;)

 

Všechny dosavadní novinky jsme z určitých důvodů smazali (špatné zobrazování, neustále chyby), ale co nejdříve je zpracujeme a vy si je tedy budeme moct stáhnout. Děkujeme za pochopení.

 

 


 


 

 

TOPlist
Vytvořeno službou WebSnadno.cz  |  Nahlásit protiprávní obsah!  |   Mapa stránek