Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
Členové

Jon Foreman: zpěv, kytara

Celé jméno: Jonathan Mark Foreman
Přezdívky: Jon, Jono, Jay-o-Jay
Datum narození: 22.10. 1976
Rodina: Mark a Jan Foremanovi (rodiče), Tim Foreman (bratr), a Emily (manželka)
Zájmy: Surfování, psaní, filozofie čtení,poezie, potografie a fotbal
Pozice ve skupině: Hlavní zpěvák, kytara, harmonika, skládání

Jon se narodil v San Bernardinu a vyrůstal ve Virginii a potom v San Diegu. Když byl malý, chtěl být profesionálním fotbalistou. Ale potom mu na střední kamarád poradil, aby hrál na kytaru, což Jon taky udělal a začal pomáhat svému bratru Timovi s hraním na basovku.  Jon miloval surfování  a často vyhrával v serfařských soutěžích.  Během střední školy byl zapojený do mnoha místních skupin, nejznámnější z nich byla skupina Etc. se kterou Jon natočil cédéčko a vydali asi 1000 kopií (já jednu mám a je to dost....zajímavé :D)

Jon začal studovat ekonomii a hudbu na San Diegské univerzitě. Založil skupinu Chin up se svým bratrem Timem a s kamarádem Chadem Butlerem (seznámili se spolu ve školním týmu vodního póla (a Chad prý Jona vždycky zmlátil ) a skupinu pak přejmenovali na Switchfoot. Jon přestal chodit na univerzitu aby se mohl plně věnovat hudbě.

V lednu 2002 se Jon oženil s Emily Masen (její sestra  je Sarah Masen, zpěvačka která byla u vyd. společnosti Re: think, stejně jako kdysi Switchfoot).

 Jon umí hrát na kytaru, klávesy, piano, bubny, harmoniku a trubku. Také se spolupodílel na napsání několika knih, např  The Art of Being, New Way To Be Human a Be The Change. Je velmi nadaný skladatel (ještě před rokem psal jednu písničku denně, ale pak řekl, že už nemá kam je ukládat). Má také rád filozofii a říká, že kdyby nebyl hudebníkem, chtěl by být učitelem filozofie.

Mezi tím, co Jon dělal hudbu se Switchfoot, rozjel taky dva další projekty. Spolu s přítelem Seanem Watkinsem z Nickel Creek založil Jon skupinu  The Real SeanJon. Jejich cédéčko by mělo vyjít někdy bhem letošního roku. Jon také rozjel sólovou kariéru, zatím vydal dvě akustická EP a do konce roku k nim přibudou další dvě. Jsou na nich písničky, které se podle něj nehodí na Switchfooťácká cédéčka.

Jonovi nejoblíbenější prázdniny jsou Vánoce a kdyby se měl ztotožnit s nějakou kreslenou postavou, byl by to Goofy.

 Jon momentálně žije v Cardiffu (to je čtvrť v San Diegu) a když  není na turné, buď surfuje s kamarády, píše písničky, je na svých sólových show, charitativních akcích a nebo se svou rodinou....

 


Tim Foreman: basovka, vokály

Celé jméno: Timothy David Foreman
Přezdíbky Tim, Timo, Timmy, Bones, Amish Boy
Datum narození: 15. 8. 1978
Rodina: Mark a Jan Foremanovi (rodiče), Jon Foreman (bratr), Andrea (manželka), a Jethro (Jett) (syn).
Zájmy: Surfování, další sporty, práce se dřevem, fotografování, grafický design, breakdance a tancování swingu
Pozice ve skupině Basovka, vokály, opříležitostně klávesy a někdy psaní textů s Jonem

Tim se narodil v Lake Arrowhead a je je docela zajímavý příběh o jeho jménu. Dědeček jeho matky měl sen, ve kterém mu anděl řekl, že Tim se bude jmenovat Timmothy, protože to znamená 'Ten, který uctívá Pána' a jeho rodiče ho tak opravdu pojmenovali. Tim chtěl být od mala profesionální surfař, a když vyrostl, naučil se sám  (s Jonovou pomocí) hrát na basovku.

Na střední hrál ve skupině Chin up. Hráli několik měsíců a potom je koupil label Re:think, kde natočili album, které vyšlo 4 dny po Timově maturitě.

Během nahrávání dalšího alba začal Tim chodit na univerzitu kde studoval počítače, ale když všechno začalo být příliš hektické, musel studium přerušit.

Tim se skvělě vyzná v počítačích a grafice. Navrhl grafiku k albům Learning To Breathe a The Beautiful Letdown. 

 Oženil se se svou přítelkyní Andreou (seznámil se s ním na střední) v létě 2001 a v dubnu 2005 se jim narodil syn Jethro.

Tim je vynikající surfař (Jon říká, že je z nich ve skupině nejlepší) a vyhrál několik surfařských závodů (naposledy Celeb Surf Jam 2006). Také je talentovaný skladatel a  s Jonem napsali několik písniček (např. Yesterdays).

Timovi nejoblíbenější prázdniny jsou Vánoce a myslí se, že kreslená postava, která mu nejvíc odpovídá, je Mickey Mouse.

Tim žije právě teď v Carlsbadu (čtvrť v San Diegu) a když necestuje se skupinou, vyrábí věci ze dřeva nebo je se svou rodinou.


Chad Butler: Bubny

Celé jméno: Chad Matthew Butler
Přezdívky: Chaddo, Chadwick, Trigger
Datum narození: 24.3. 1974
Rodina Chuck a Carol Butlerovi (rodiče), Shawn (bratr), Christina (manželka), Evan (syn), Dylan (syn), dcera
Zájmy: Surfování, umění a kresba
Pozice ve skupině: Bubeník

Chad se narodil v Amsterdamu a vyrůstal  v Evropě a Americe. Chadův tatínek byl kazatel a působil také ve skupině Parable. Jako dítě chtěl být Chad doktor, ale naštěstí (pro nás) se rozhodl pro bubnování. Říká, že se jeho maminka kvůli tomu obviňuje, protože  když byla těhotná, tak s ním chodila na koncerty Keith Green a stála hned před reproduktory. Na střední dostal Chad své první bubny a naučil se sám hrát.

Chad potkal Jona na střední. Byli ve stejném  týmu vodního póla a Chad prý Jona mlátil a stahoval pod vodu....což zřejmě vyústilo v dobré přátelství. 

Poté šel Chad na univerzitu, kde studoval Historii vědy ( ne historické vědy, je to dost neobvyklý předmět) a business. Také učil začínající surfaře, při čemž potkal svou budoucí manželku, Tinu. Hrál také v mnoha menších skupinách, např. Half Together a když se tato skupina rozpadla, přidal se k Jonovi a Timovi. 


Chad říká, že jeho nejhorší zlozvyk je usínání za volantem (což potvrzují i Jon a Tim, málem je už totiž několikrát v autě zabil) a navzdory tomu býval nějaký čas jejich  'oficiálním řidičem'. 

Během nahrávání desky  New Way to Be Human se oženil se svou manželkou Tinou a v roce  2001 se jim narodil syn Evan. Za několik let se narodil další syn Dylan a v létě 2007 se k nim ještě přidala malá holčička.

Chad nesnáší hororové filmy a rád by se učil hrát na vibrafon.

Chad bydlí v San Diegu a když není na tour, nejspíš byste ho našli na pláži se svojí rodinou. 


Jerome Fontamillas: klávesy, kytara,

Celé jméno: Jerome Earl Fontamillas
Přezdívky: Romey, Rome, J-rome
Datum narození: 20.6. 1967
Immediate Family: Rodiče Johann (bratr), sestra, Kristi (manželka)
Zájmy: Sledování filmů, čtení, pití kafe, spaní a nahrávání ve studiu

Pozice ve skupině: klávesy, kytara, vokály a všemožné 'ruchy'

Jerome se narodil v Pasay City na Filipínách, ale jeho rodina se přestěhovala do Chicaga a následně pak do Kalifornie. Jerome hrál téměř celý svůj život a to od doby co ho rodiče přinutili chodit na hodiny piana. 


Než si začal vydělávat hudbou, zabíval se řadou podivných prací, a to od práce na farmě až po práci v márnici. V roce 1988 začal hrát ve skupině Mortal Wish. Skupina vydala sedm alb a roku 1996 se rozpadla. pak hrál Jerome se skupinou  Fold Zandura, kde hrál na basovku a zpíval. Skupina vydala 5 desek a rozpadla se roku 1999.

Jerome začal pracovat v 'nejvyšší budově v Los Angeles' v kanceláři, kde musel nosit kravatu a oblek, a po dvou dnech si uvědomil, že prostě bez hudby nemůže být a zavolal Jonovi, který byl jeho kamarád (potkali se na Sonshine Festivalu). Věděl, že Switchfoot hledá klávesistu, takže zavolala a zeptal se, jestli ještě pořád mají zájem. Odpověď zněla ano, a Jerome se tedy roku 2000 připojil ke skupině těsně před vydáním desky Learning To Breathe a oficiálním členem se stal roku 2003.

Jerome je talentovaný hudebník a umí hrát na řadu nástrojů, například klávesy, piano, kytaru, basovku nebo bubny. Je také producentem několika indie skupin, třeba  Starflyer 59, The Echoing Green, NIV, March, a Sonia V (se kterými napsal píseň 'Alive', který se stal hitem #1 ).

Jerome se oženil se svou dlouhodobou přítelkyní Kristi roku 2005. Kristi je umělkyně a učitelka.

Jerome jako jediný ze skupiny nevyrostl na surfování , takže 'switchfoot' umí udělat jen pod vodou...

Jerome bydlí v Riverside a když nehraje, našli byste ho nejspíš  s jeho manželkou, ve studiu, kde nahrává a produkuje místní talenty, nebo na pláži se svými kamarády. 


Drew Shirley: kytara

 

Celé jméno: Andrew Philip Shirley
Přezdívky: Drew
Datum narození:  3.4. 1976
Rodina: Jerry (Otec) a  matka, Jenna (manželka), Lauren (dcera)
Pozice ve skupině: Kytara


Drew se narodil v Porto Ricu, kde ho také na pláži jeho tatínek, pastor, pokřtil. Celá rodina se pak přestěhovala do Klalifornie. Hudba byla vždy důležitou součástí Drewova života a jeho matka učila zpěv na střední škole. Vedl chvály ve sboru a na střední se naučil hrát na kytaru (před tím se učil hrát jen na piano). I když hrál hodně, nikdy se nechtěl hudbou živit. I když, jak Drew říká, nechtěl se živit ničím. 

Drew studoval  filozofii a umění na univerzitě. Tam také s kamarády založill skupinu, která vydala album roku 1999.


V roce 2001 se Drew oženil se svou manželkou Jennou a po třech letech se jim narodila dcera Lauren. V roce 2002 se All together separate rozhodli skončit.

Drew začal hrát se Switchfoot a jezdil s nimi dva roky, než se stal oficiálním členem, což se stalo přesně 4. května 2005.

Nejen, že je Drew talentovaný hudebník (kluci ze skupiny o něm říkají, že z nich hraje nejlíp), ale také produkuje alba jiných umělců.

Drew momentálně žije se svou rodinou v Riverside v San Diegu, stejně jako Jerome.


(made by Paaja)
TOPlist
Vytvořeno službou WebSnadno.cz  |  Nahlásit protiprávní obsah!  |   Mapa stránek