Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
Kapesní průvodce - The Boards

Co to vlastně jsou Switchfoot Boards?
aneb
Úvod zkušené boardie
Slovo 'board' má v angličtině hodně významů a asi ani jeden by nevysvětlil to, co to znamená 'Switchfoot boards'. Do češtiny by se to dalo přeložit jako diskuzní fórum(no, já vím že to není moc česky, ale snad mi každý porozumí). Boardy jsou místo(na internetu) kde se scházejí tisíce fanoušků Switchfoot z celého světa(např. Austrálie, Malajsie, Filipíny, Švédsko, Holandsko, Nepál, Indie, hlavně ale USA, UK atd.) a vyměňují si nové informace, názory, ti šťastnější zde můžou občas i zastihnout některé ze členů skupiny. Řeší se tady úplně všechno od nastávajících koncertů přes naše výtvarné či hudební počiny, oblíbené kapely až po globální oteplování(he, snad vás to moc nevyděsilo). Boardy mají dvě sekce: 'All about Switchfoot' a 'All but Switchfoot' čili 'Všechno o Switchfoot' a 'Všechno až na Switchfoot'. AAS má 3 části -  'Lounge' kde se řeší všechny novinky, např. kdy se Switchfoot objevili v televizi, nové album, stará alba, písničky které nejsou na žádné jejich desce atd. Další část se jmenuje 'On Tour' kde se řeší nastávající nebo uplynulé koncety a nebo tam můžete nadávat nad tím, že kluci už dlouho nebyli v Evropě. A poslední část se jmenuje'Fan Art' což znamená, že pokud jste zběhlý ve Photoshopu či čemkoli jiném nebo si kreslíte při dějepise do sešitu obrázky týkající se Switchfoot, neváhejte a své vývtory sem umisťte.
Druhá sekce boardů ABS má také tři části: 'Other Lounge' kam se píše snad úplně všechno od oblíbených filmů po zážitky ze školy až snad po to, co jste dneska měli k obědu(pozor, tyto příspěvky pak většinou končí ve skaldišti jménem Randomness, kam jdu příspěvky typu 'jaká je tvoje nejoblíbenější barva atd.' V Randomness je také spousta her, které se můžete zahrát např. 'Poslední co sem napíše vyhrává'což je téma s nejvíce komenty na boardech:). Další část je 'Art & Music' kam patří hovory o všech hudebních skupinách, fotografování, filmech atd.' No a poslední část se nazývá 'what do you believe' (Čemu věříš) kde se probírají různá náboženství, konec světa, ono zmínění globální oteplování a podobně. Zatímco všude jinde na boardech narazíte na úžasné, milé a obětavé lidi, v této části se pohybují někteří nejmenovaní(někdy), kteří vám nejen přímo řeknou co si myslí o vašem názoru, ale taky co si myslí o vás. Ale pokud si pořádně přečtete co jste napsali a je to inteligentí názor, můžete se zde naopak stát hvězdou.
 
Poslední co stojí za zmínku je takové fórum/nefórum 'Get involved' (zapoj se) kde se můžete dozvědět jak propagovat Switchfoot, kdo jsou to 'Footsoldiers' nebo si přečíst Switchfoťácký internetový magazín.
 
Pokud se bojíte, že málo ovládáte angličtinu, žádný strach, takových je nás tam hodně a my co jsme z Evropy se většinou srocujeme v našem 'Euro clubu' nebo 'Languages threadu' které se nachází v 'Other lounge' sekci.
 
Pokud jste se tedy rozhodli zalogovat, mám pro vás jednu dobrou radu - když zakládáte nové téma (thread) tak se pořádně podívejte, jestli už něco takového neexistuje. Nejlépe to zjistíte pomocí funkce 'search' která je v horním menu. Pak se vám totiž stane že místo názorů vám tam deset lidí napíše že něco takového už existuje a skončí to tím, že vám Phil (neviditelný admin) všechno smaže. Ale abysme nebyli jen u toho negativního, tak je třeba vědět, že boardies, neboli uživatelé boardů jsou skvělí lidé a že se tu dá najít i spousta kamarádů, dá li se to tak nazvat....
                                                                                                                          (made by Paaja)

Jak se zaregistrovat?

Otevřte si svůj internetový prohlížeč a jděte na stránku www.switchfoot.com/community. Zde úplně nahoře klikněte na "Register" - tedy registrovat se.

 

Na dalším okně si můžete přečíst administrátovská práva, každopádně musíte dole zatrhnout řádek "I have read, understood and agree to these rules and conditions" (tím potvrdíte, že jste to četli, rozumíte tomu a souhlasíte).Teď už konečně něco těžšího a kreativnějšího :) Na další straně napřed vyplňte Vaše přihlašovací jméno. Zde by mohlo nastat menší nedorozumění. Vaše Přihlašovací jméno nikdy nikdo nemusí vidět ani znát - pod vašimi příspěvky v diskuzích, na chatu atd. se bude zobrazovat až to druhé, Vaše libovolně zvolená přezdívka (ta jde v budoucnu i změnit). Přihlašovací jméno slouží tedy jen k přihlášení na boardy. Snad to všichni pochopili a můžeme se tedy hnout dále :) Do další kolonky napište své heslo (na délce nezáleží) a do kolonky vedle ní své heslo napište znovu, pro kontrolu. U čísla 4 nás čeká e-mailová adresa - zde tedy vepiště Váš email a do kolonky vedle ho napište zase znovu, pro kontrolu. O pár řádků níž po Vás zase budou chtít bezpečností kód - bez váhání tam přepište číslice z obrázku napravo. Na dalším kroku u č. 6 můžete vše nechat tak, jak to je, nejde o žádnou extra důležitou věc. Každopádě u kroku 7 si změňte časové pásmo na GMT + 1 - tam totiž česká (i slovenská ;) ) republika zapadá. Jestliže máte vše vyplněné a u všech kolonek svítí zelená fajfka, jdeme na další krok.  

Jakmile odkliknete tlačidlo "Submit my registration", běžte na Váš meil, který jste do formuláře napsali. Měli byste mít novou zprávu od "Switchfoot Community". Otevřete jej tedy a postupujte podle uvedených informací. Měli byste se dostat na stránku, kde po Vás budouch chtít User ID a Validation Key. Zkopírujte tedy tyto dvě věci z emailu do daných kolonek, pokračujte dále a již byste měli mít Váš účet na Switchfoot Boardech aktivovaný.

 

Gratuluji, právě jste udělali jedno ze svých nejlepších SF rozhodnutí! :)

 

Uživatelský panel

Jakmile se přihlásíte, změní se vrchní panel, kde jste předtím měli možnost registrace. Úplně vlevo máte možnost nahlédnout do svého profilu (popsáno níže) a odhlásit se. Vpravo jsou zase "My Controls" - zde máte hromadu možností, které by bylo docela zbytečné zde popisovat (obsahuje např. Váš osobní board Messenger, přes který si můžete povídat s osobními boarďáky či nastavení vašeho podpisu a ikonky). Hned vedle je užitečné talčítko "View New Posts" - klikem na toto tlačidlo zobrazíte všechny nové posty (=příspěvky), takže nemusíte složitě procházet všechna fóra. Další šikovná vecička - My Assistant (prosím neplést s My Controls ;) ) který Vám umožní pokročilejší práci s příspěvky. Dalším tlačítkem nazvaném "My Friends" zobrazíte všechny své přátele, které jste si na boardech vytvořili (více níže). A úplně posledním tlačítkem se dostanete přímo do Vašeho Messengeru.
Uživatelský profil

 

Zde jako ukázku použiji můj vlastní SF profil, snad to nikomu nebude vadit a snad to nikoho nepohorší :) Pro zjednodušení budeme postupovat podle čísel na obrázku:

 
1) Ikonka a název
Zde jednoduše vydíte iknoku uživatele (lze nastavit v My Controls), která se zobrazuje u každého Vašeho příspěvku, dále jméno boarďáka, zařazení do uživ. skupiny (krom Members, kterých je naprostá většina, ještě Admini a Moderátoři) a rychlý přehled počtu příspěvků.

2) Profil
Jako první věc z profilu se zobrazuje Osobní fotka (=>My Controls), potom následuje Options - tuto možnost máte, jen když si prohlížíte vlastní profil a obsahuje další uživatelské možnosti, které ale nejsou životně důležité. Pod Options máme Osobní prohlášení či poznámku a dále adresu na Váš web. Poté se dostáváme k Osobnímu infu, které již bude zajímavější. Na prvním řádku vidíme zase jméno uživatele, na druhém však - v mém případě - nápis "On Fire". SF boardy totiž uživatele oceňují tkz. hodnostmi, tedy hodnostmi závisejícími na počtu příspěvků uživatele. Nejlepší ale je, že hodnosti se vždy vztahují k nějaké Switchfoot písničce. Seznam hodností je následující:

Počet příspěvků hodnost
1-9 Welcomed to the planet
10-24  Amateur Lover
25-49 Yuppie
50-99 Politician
100-249 Adding to the noise
250-411 Awakening
412 You've been waking up at... (pro boarďáky je dosažením 412. příspěvku velmi speciální zážitek, protože na malou chvíli dostanete unikátní status z písně 4:12)
413-499 Awakened
500-999 On Fire
1000-2423 P-p-p-professional!
2424 Not Copping Out (další unikátní status, který se tentokrát vztahuje k písni "24")
2425-4999 Let that be enough
5000-???? The Loser (zatím se nikdo dál nedostal.. prolomíte tuto hranici? :) )

Takže pod vaší momentální hodností máte napsaný Váš věk, poté vaše pohlaví (klikem můžete změnit.. doufám ale, že to nebudete měnit moc často :) ). Hned poté následuje Vaše bydliště (klikem lze zase změnit...) a poté datum Vašeho narození.
Dokončili jsme tedy osobní info a dostáváme se k výpisu Vašich zájmů - ty můžete zase jednoduše změnit v My Controls. Poté zde máme statistiky - tedy kdy se uživatel připojil k boardům, či kolik má průměrně příspěvků za den. A poté následuje poslední položka vašich osobních údajů a to Kontaktní údaje. Zde můžete přidat své ICQ či Yahoo! číslo. A poté zde už máte jen možnost napsat uživateli PM (=personal message) či email.

Tak, to by byl profil. Nyní se můžeme vrhnout dále:

3) Poslední návštěvníci

V tomto vrchním pravém panelu vidíte uživatele, kteří si před nedávnem prohlédli Váš profil. Docela užitečná věcička, mnohdy Vám pomůže najít nové přátele.

4) Můj obsah

Zde si můžete prohlédnout vaše temáta, co jste založili, dále vaše příspěvky, přátele atd. Také zde máte další možnosti různých nastavení a vychytávek. Doporučuji si pozorně prohlédnout a třeba i vyplnit ;)

5) Komentáře

Zde Vám ostatní boarďáci můžou zanechat příspěvky, např. pokud máte zrovna narozeniny, můžete očekávat mnoho srdečných gratulací :) Jinak další velmi užitečný a osobitý způsob, jak navazovat nová přátelství po celém světě. Ve vlastním profilu máte možnost příspěvky i mazat.

Hned pod poznámkami od ostatních si můžete prohlednout Váš:


6) Seznam přátel

Zde vidíte přátele, které jste si za Váš "pobyt" na boardech vytvořili. U každého vidíte jeho ikonku/avatar, počet příspěvků a kdy byl naposledy online. Časem se už tady ale všichni přátelé nevejdou, takže budete muset kliknout na "View All Friends" pro zobrazení všech Vašich přátel, nebo bude jednodušší si přátele prohlížet přes vrchnější panel, který je popsán v kroku 4. 

 

Psaní příspěvků

Zde si jednoduše ukážeme napřed orientaci v tématech a poté psaní příspěvků. Je tu opravdu hodně různých věcí na popsání, nechci je všechny popisovat, aby to vypadalo, že to popisuji nějakým negramotným osobám, a taky je lepší když si na některé věci prostě člověk příjde sám. Takže - jako ukázku jsem vybral část (velmi malou, malinkatou část) konverzace v našem EURO clubu mezi mnou a jednou holkou ze Švédska ohledně škol :) 

 
Takže:
1) Orientace
Zde se Vám vždy zobrazí, kde na boardech jste. Tato pomůcka mnohdy velmi usnadní orientaci, protože boardy jsou opravdu docela rozlehlé a i zkušení uživatel se zde nejednou ztratí. Pod základní orientací máte ještě stránkovou orientaci - tedy na jaké straně v daném tématu zrovna jste atd. (jak vydíte, v době, kdy jsem tohle psal měl EURO club již 92 stránek, což je už docela velký počet :) )

2) Přidání příspěvku/diskuze
Tady můžete přidat plnohodnotný příspěvek do konverzace či založit novou diskuzi. Stejná možnost je ještě úplně dole, jen je obohacená o rychlý příspěvek, u kterého sice nemáte tolik možností, ale všechno je o hodně rychlejší.

3) Identifikace pisatele
Tuhle vidíte základní info o uživateli, který příspěvek napsal (tedy bydliště, počet příspěvků atd.) a jeho ikonku. Vedle také vidíte čas, kdy byl příspěvek odepsán.

4) Podpis
Zde vidíte příklad, jak by třeba mohl vypadat Váš budoucí podpis - stačí malý obrázek či pár slov a bude to bohatě stačit (admini nemají rádi přerostlé obrázky - většinou Vám je smažou).


5) Citáty
Takže - pod Joanniním příspěvkem o škole vidíte moji odpověď - všimněte si prosím tkz. QUOTE, tedy citátu, který se dost často používá pro zjednodušení orientace. Bez téhle věci by tam byl prostě parádní zmatek. Doporučuji Vám tedy tuto vychytávku používat, ale zase to nepřehánějte (např. pokud příspěvek, na který chcete reagovat, obsahoval nějaký velký obrázek či více obrázků, radši citujte jen text a obrázky smažte, vše se pak načítá mnohem kratší dobu).

6) Úprava
Jestliže jste do příspěvku nenapsali vše, co jste napsat chtěli, či jste třeba přišli na nějakou chybu v textu, klikněte na tlačítko Edit. Toto tlačítko Vás totiž přenese zase do tvorby příspěvků, kde vše můžete změnit. Jestliže příspěvek jednou změníte, bude pod ním napsané, kdy byl příspěvek změněn. Měnit můžete samozřejmně jen své příspěvky :)

Jinak, na této stránce je toho opravdu hodně, co bychom mohli popisovat. Další zajímavé a užitečné věci jsem proto jen dal do červeného obdélníčku a je jen na Vás, jestli se těmito zajímavými funkcemi budete zabývat ;)


Psaní příspěvků

Pojďme si nyní popsat, jaké nástrahy nás čekají při psaní příspěvků.

 

1) Vrchní panel
Jako první z možností na prvním panelu najdete možnost "Odstranit formátování". To znamená, že pokud jste si s textem trochu zahrávali a chcete vše vrátit na začátek, klikněte sem. Poté zde máme malé menu "Vložte speciální položku", které najdete i vlevo vedle editoru. Obsahuje třeba vychytávku typu Skrytý text či Akronym. U dalšího výjezdného menu si můžete zvolit písmo, většinou se ale nechává původní typ (myslím, že je to Verdana, ale nejsem si jistý). V následujícím menu si můžete změnit velikost písma, např. pokud chcete něco zvýraznit, může Vám toto výrazně pomoct. Něco podobného najdete i u další položky, jen se týká barev. Na konci prvního řádku ještě máte možností zpátky/vpřed, díky kterým se můžete v historii psaní zprávy vracet. Také zde najdete možnost zvětšit a zmenšit velikost editoru či ještě můžete přepnout editor do plnější verze, kde najdete pár nových vychytávek, jako např. HTML zdroj atd. To je z prvního řádku vše.

 

2) Spodní panel

Spodní panel nabízí další možnosti úpravy vašeho textu. Tučné písmo, kurzíva, podtržení - všechny tyto základní věci najdete hned na začátku řádku. Dále zde máme možnost vložit vrchní či spodní index. Poté tu naleznete velmi oblíbené smajlíky - klikem na "Show all" je zobrazíte všechny, obvykle se ale používají jen ty, co jsou vyobrazení hned na začátku (smajlíky naleznete také vedle editoru vlevo). Klikem na následující ikonku zase můžete vložit odkaz a ikonka vedle zase značí vložení obrázku, který ale musíte mít uložený někde na netu (např. blog či photobucket.com). Další položka - vložení e-mailové adresy. Poté zde máme již známý Citát, který jsem vysvětloval o něco výše a vedle něj máme možnost psát do kódované závorky (stejnou možnost máte v horním řádku pod "vložit speciální položku"). A v pravé části druhého řádku máme už jen odsazení, zarovnání textu, číslování řádků a odrážky.

3) Nastavení příspěvku

Zde máte možnost nastavit si, jestli se v příspěvku budou zobrazovat smajlíci a Váš podpis. Taky si můžete nastavit upozornění na každou novou odpověď na Váš příspěvek, které Vám bude zasláno na web vyplněný při registraci. Tato věc se ale v drtivé většině případů nepoužívá. Také zde můžete určit, jestli se u zprávy bude zobrazovatnějaký smajlík (např. pro zobrazení nálady pisatele). A konečně je zde možnost Odeslat příspěvek. Jestli jste ale do zprávy vkládali např. nějaký obrázek, je dobré nejdříve zkusit Náhled. Pomocí této vychytávky totiž můžete ještě před odesláním příspěvku zkontrolovat, jestli je vše v pořádku a jestli Vám třeba obrázek nějak nepohnul s celým textem.

4) Posledních 10 příspěvků

Aby byla orientace a odpovědi jednodušíí, zde se Vám zobrazuje 10 posl. příspěvků v daném tématu v obráceném pořadí. Dokáže velmi dobře posloužit, když chcete někoho citovat.

 

Tak, pomocí tohoto návodu by neměl být problém rychle zapadnout do SF komunity. Kdyby však měl kdokoli problém, pište do návštěvní knihy či lépe přímo na boardy. Uvidíme se na boardech ;)

 
Boardové projekty

Switchfoot se již více než 10 let věnuje hudbě. Každý jejich den je zaplněný prací. Co takhle jim trochu poděkovat za jejich dosavadní (téměř :) ) celoživotní dílo a něco jim zase vrátit? Jestliže jste chtěli něco takového udělat, jste na správném místě ;)

Projekt "I Remember"
V tomhle projektu jde v podstatě o vytvoření takové knížky fanoušků. Každý fanda, který se chce zapojit, vytvoří kartičku o přesných rozměrech 6.5 x 9 centimetrů. Na jednu stranu dá svoji fotografii spolu se svým podpisem (jestliže nemáte scaner a nemůžete se tedy podepsat vlastní rukou, jednoduše tam své jméno vepište třeba ve wordu). Na druhou stranu napište, jak jste starý a odkud jste. A nyní je čas na Vaši vzpomínku na SF. Fandové zde normálně píší jejich vzpomínky na SF koncerty, ale jestliže jste na jejich koncertě nebyli, což jste asi nebyli, tak zde napište, jak jste SF poznali, jak a proč je máte rádi či jak Vám změnili život. Můžete to celé napsat vlastní rukou a třeba nějak ozdobit a následně oscanovat, či to můžete jednoduše napsat v nějakém textovém editoru. Poté už jen napište Vaše sbohem.
Nyní by jste tedy měli mít 2 obrázky - předek kartičky a její zadní část. Jestliže jste s výtvorem spokojeni, pošlete Vaše výtvory na meant-to_live@hotmail.com (e-mail chlapíka, který tento projekt začal a který taky klukům knížku plnou fanoušků předá). Své obrázky také můžete umístit na boardy a to konkrétně do této sekce (nutná registrace ;) ). Tam také naleznete již hotové obrázky, ze kterých si třeba můžete vzít inspiraci :). Hlavně ale nezapomeňte na rozměry kartičky - nesmí být větší než 6.5 x 9 cm! Kartičky zasílejte do konce října. Přeji hodně štestí při tvorbě kartiček 8)

Narozeninové Video
Jon bude 22 října slavit své narozeniny. Co takhle mu také něco dát jako dárek? Lidi na boardech vymysleli, že bychom mu mohli nahrát takové narozeninové video. Každý fanda, který chce dát Jonovi svůj vlastní osobní dárek, může natočit krátké video o maximální délce 7-10 vteřin, během kterého mu nějakým ať originálním, či zcela normálním způsobem popřeje vše nejlepší (nejlépe anglicky či jestli chcete, aby na nás Jon nezapomněl, tak třeba česky s angl. titulky ;) ). Následně bude Jonovi video předáno s dalšími gratulacemi od lidí, kteří všechna ta videa "slepí" dohromady. Takže - Vaše videa zasílejte na jonforeman412@aim.com. Zde si zase o tomto projektu můžete přečíst podrobnější informace 8) Nezapomeňte ale, že videa musíte stihnout natočit a zaslat do 12. října!! Moc času už tedy není a my se omlouváme, že jsme Vám o tomto projektu řekli tak pozdě. Nezbývá mi než popřát hodně štěstí :)

TOPlist
Vytvořeno službou WebSnadno.cz  |  Nahlásit protiprávní obsah!  |   Mapa stránek